אודות – משה צוק

משה צוק הוא יליד כפר סבא, שהחל את צעדיו הראשונים בעולם העסקי כבר בנעוריו. בהיותו בן 16 בלבד פתח את העסק הראשון בבעלותו למכירת פרחים, תוך שהוא משכיל לרכוש מאביו, שעסק בעסקי השיש, את הכלים והידע הנחוצים לניהול עסק מצליח. לימים חבר לאביו ואף הרחיב את פעילות עסקיו לשווקים ולתחומי פעילות רבים, והפך לאיש עסקים, יזם ומשקיע שעוסק במגוון תחומים בזירה הבינלאומית.

צוק מוצרי שיש בע"מ

החברה, שהוקמה על ידי יהושע, אביו של משה צוק, בשנת 1980 כמפעל יצרני, נרכשה על ידי משה, שעסק בפיתוחה ובהרחבת פעילותה לשווקים חדשים. מאז ועד היום גדלה החברה בהתמדה והצליחה למתג את עצמה כחברה המובילה בישראל לשיווק מוצרי שיש ואבן טבעית, כשהיא עובדת מול חברות הבנייה הגדולות, קבלני פרויקטים, אדריכלים ומעצבים מהמובילים בתחומם.

כחלק מפעילותה בשווקים חדשים, הרחיבה החברה את פעילותה גם למזרח הרחוק, שם הקימה חברת אחות בשם Zuk China. החברה פעילה בתחום הרכש המקומי בסין ומייצאת מוצרי שיש לרחבי ארצות הברית ואירופה, ופועלת תחת הנהלה מקומית.

כיום צוק היא קבוצה בינלאומית, בעלת כוח קנייה גדול מול הספקים, שמספקת מגוון עשיר של מוצרי שיש ואבן טבעית, ופעילותה הענפה ממשיכה לצמוח ולהתרחב בהתמדה וביציבות.

אופק ביצוע בע"מ

החברה, שנמצאת בבעלותו של משה צוק, עוסקת בייבוא, שיווק והתקנת מדרגות שיש, אבן טבעית, וגרניט. החברה מתמחה בהרכבה ובהתקנה של מדרגות למבנים ציבוריים, פרטיים ומסחריים.

שירותים פיננסיים ופתרונות מימון

את דרכו בתחום הפיננסיים והמימון החל משה צוק על ידי מימון בתחום הנדל"ן. לאורך השנים התרחבה פעילותו, וכיום תחת בעלותו קיימות מספר חברות, הפועלות תחת השם Zuk Finance, שמציעות מימון ושירותים פיננסיים נוספים.

החברות, שפועלות ברחבי גיאורגיה, רומניה וארצות הברית, פונות לשוק הפרטי ומתמחות גם בתחום המימון לרכב. הן מנוהלות על ידי צוותים מקומיים, מקצועיים ובעלי וותק בתחום, שמכירים את תנודות השוק המקומיות ואת צרכיו. 

פעילות החברה צפויה להתרחב בשנים הקרובות ברחבי ארצות הברית.

השקעות ומימון ליזמים

כאיש עסקים מנוסה ומצליח, משה צוק מנהל צוות עבודה, שאותו הרכיב במטרה לזהות יזמים ומפתחי מוצרים, שזקוקים להון לצורך פיתוח ומינוף. יחד הם מאתרים רעיונות חדשניים ומבריקים ויזמים חדורי מוטיבציה ונחישות, אליהם חובר משה צוק כמשקיע וכשותף פוטנציאלי.

בין החברות בהן בחר משה צוק להשקיע נמנות חברת Samsara Luggage וחברת Algo Wix.

Samsara Luggage, שהונפקה לאחרונה בבורסה בארצות הברית, הצליחה לפתח מזוודה חכמה, שמעבר לאחסון כבודה מאפשרת לבעליה להתחבר לאפליקציה, כך שהוא יכול להתחקות אחר מיקומה. בנוסף, היא משמשת כמטען למכשירים ניידים ובעלת אמצעי תאורה לאזורים חשוכים. החברה מסתמנת כבעלת פוטנציאל אדיר.

Algo Wix פועלת באחד הענפים המתפתחים ביותר בשנים האחרונות. התמחותה בפיתוח משאפים רפואיים, שמאפשרים לחולים, המטופלים בקנביס רפואי לעקוב, למדוד ולשלוט במינונים שהם צורכים.

הראייה הניהולית של משה צוק

בחברות שבבעלותו משכיל משה צוק להאציל סמכויות על מנהלים וצוותי עבודה מקומיים, שמכירים את כוחות השוק שבו הם פועלים, את התנודות שבו ואת קהלי היעד אליהם הם פונים, וכך מבטיח התנהלות נכונה הן מול לקוחות החברה והן מול ספקיה.

משה צוק מאמין שדבקות במטרה ולקיחת סיכונים הם חלק בלתי נפרד מההצלחה, שאורך רוח וסבלנות משתלמים, ושלקיחת החלטות מושכלות תוך הפעלת שיקול דעת הינם הכרחיים לצורך התגברות על כל שינוי, מכשול או משבר שעלולים להופיע מעת לעת.